Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.

We deliver solutions.

  •  

Blumenbecker dostarcza świątecznej radości i przekazuje 24 tysiące euro na cele charytatywne

Wsparcie dla inicjatyw społecznych z Kenii, Kambodży i Niemiec

Na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia Grupa Blumenbecker zdecydowała, że zamiast tradycyjnych prezentów świątecznych dla klientów przekaże łącznie 24 tysiące euro darowizny na rzecz potrzebujących ludzi i społeczności w ramach trzech wybranych projektów charytatywnych.

“Wielu ludziom brakuje podstawowych rzeczy, niestety”, stwierdza dr Wolfgang Fink, CEO Grupy Blumenbecker. „Mając na uwadze te potrzeby, jako firma której nieźle się wiedzie, czujemy się w obowiązku aby pomagać”.

8 tysięcy euro zostanie tym samym przekazanych na rzecz fundacji Göhde Foundation, która zajmuje się budową podstawowych systemów zasilających wykorzystujących energię słoneczną w kenijskich wioskach. W Kambodży kolejne 8 tysięcy euro zostanie przekazanych organizacji nazywanej „Dom Miłości i Wdzięczności dla Matek”, gdzie taka suma zapewni trzyletnie utrzymanie i opiekę dla dwunastu chorych i niepełnosprawnych dzieci. W Niemczech Grupa Blumenbecker przekaże kolejne 8 tysięcy euro na rzecz akcji pomocowej (pn. „Aktion Lichtblicke”) zajmującej się wsparciem dla dzieci, młodzieży i rodzin, które w niezawiniony sposób znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

“Czujemy specjalną więź ze wszystkimi trzema projektami”, wyjaśnia dr Fink. „W Kambodży, pani Qiaoling Di-Heil, dyrektor zarządzający chińskimi spółkami Grupy Blumenbecker, od 2008  angażuje się w wiele akcji o charakterze charytatywnym i pomocowym. Z kolei akcja prowadzona w Niemczech pn. „Aktion Lichtblicke” skupia się na pomocy osobom z naszego regionu,  za który czujemy się odpowiedzialni jak za własny dom. Jako przedsięwzięcie biznesowe, którego jedną z głównych obszarów działalności jest branża elektryczna, wiemy jak ważną rolę pełni niezawodne źródło energii w sektorach oświaty i rozwoju.”


www.christmas2017.blumenbecker.pl


Centrala Beckum
T: +49 2521 8406-0

Blumenbecker Group