Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.

We deliver solutions.

  •  

Poznaj bliżej nasz Zespół

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych pracowników na temat pracy w Blumenbecker Engineering Polska.

Software Developer

"Przygodę z firmą Blumenbecker Engineering Polska rozpocząłem w lipcu 2012 roku. Jestem programistą w dziale IT. Od początku byłem i nadal jestem zadowolony ze stanowiska, które zajmuję, ponieważ zakres obowiązków odpowiada obszarowi moich zainteresowań. Dlatego też mam poczucie, że to co robię na co dzień ma wartość zarówno dla firmy jak i dla mnie. Rzeczy, które najbardziej podobają mi się w firmie to:  wysokiej klasy sprzęt IT, elastyczne godziny rozpoczęcia pracy (między 7:00 a 9:00 ) oraz atmosfera przyjaźni i wyrozumiałość ze strony współpracowników."

Paweł
Software Developer
Dział IT


"W Blumenbecker Engineering Polska pracuje od kilku miesięcy. W ostatnim roku kilku znajomych podjęło tu zatrudnienie. Postanowiłem również spróbować swoich sił i złożyłem aplikację.
Studiowałem Elektrotechnikę na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. O przeprowadzce na Śląsk myślałem już od kilku lat, więc gdy pojawiła się dobra oferta pracy podjąłem decyzję o relokacji.

Na co dzień pracuję w dziale Elektrycznym na stanowisku Inżyniera Systemów Sterowania. Zajmuję się projektowaniem układów sterowania: doborem osprzętu elektrycznego, komponentów, rysuje schematy układu sterowania i tym podobne. Moją pracę cechuje w przeważającej mierze stacjonarność- choć pojawiają się wyjazdy, to jest ich zdecydowanie mniej niż na przykład w przypadku programistów. Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ preferuję właśnie taki tryb pracy.

To właśnie główna cecha pracy w Blumenbecker - każdy znajdzie coś dla siebie. Jest miejscem zarówno dla osób, które wolą pracować na miejscu, jak i dla ludzi chcących zwiedzać świat. Jako wielki plus firmy warto wymienić atmosferę w pracy. Mam okazję współpracować ze świetnym, zgranym zespołem specjalistów. Jako stosunkowo nowy pracownik zawsze mogę liczyć na wsparcie doświadczonych kolegów. Atutem BB jest również wysokiej jakości sprzęt.

Jakub
Inżynier Systemów Sterowania
Dział Elektryczny


"O firmie Blumenbecker pierwszy raz usłyszałem na studiach, kiedy mój kolega dostał się tu na praktyki. Dlatego też po zakończeniu edukacji na Politechnice Śląskiej chciałem podjąć pracę w miejscu, które znałem z opinii innych.
W Blumenbecker cenię przede wszystkim ludzi. Gdy jesteś tu nowy, czegoś nie wiesz, potrzebujesz pomocy, nikt nie pozostawia Cię samemu sobie. Zawsze możesz liczyć na wsparcie ze strony kierownika i współpracowników. Serdecznie polecam pracę w Blumenbecker w moim dziale osobom, które nie chcą pracować cały czas przy komputerze i które lubią widzieć fizyczne efekty swojej pracy, takie jak zaprogramowany przez siebie robot pracujący na linii produkcyjnej."

Tomasz
Zaawansowany Programista Robotyk
Dział Robotyki


Kierownk Projektu

"Pracę w Blumenbecker Engineering Polska podjąłem tuż po ukończeniu studiów na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Zdecydowałem się na złożenie aplikacji właśnie w tej firmie ze względu na fakt, że polecili mi ją koledzy ze studiów, którzy już od pewnego czasu byli jej pracownikami. W firmie pracuję już 8 lat, natomiast od 3 lat jestem Kierownikiem Projektu. W skład mojego zespołu wchodzi zwykle kilku projektantów, programistów PLC i programistów robotów. Moim zadaniem jest kierowanie zespołem oraz nadzór nad projektami realizowanymi na fabrykach General Motors począwszy od etapu ofertowania, poprzez projektowanie, uruchomienie, aż po odbiór końcowy. Ostatni zrealizowany przez nas projekt to linia spawalnicza nowego Opla Astry w Gliwicach, natomiast obecnie kończymy uruchomienie linii dla Opla Insigni w Kaiserslautern oraz Opla Merivy i Citroena Picasso w Saragossie.

W pracy najbardziej cenię ludzi. W swoich projektach mam przyjemność pracować zarówno z doświadczonymi specjalistami posiadającymi znaczną wiedzę, jak również z poczatkującymi programistami, którzy wykazują ogromną chęć rozwoju i pełne zaangażowanie w powierzone im zadania. Niewątpliwym atutem jest także sprzęt na którym pracujemy, gdyż zwykle są to najnowsze
i najbardziej zaawansowane technologie. Jeśli chodzi o świadczenia dodatkowe oferowane w naszej firmie na pewno warto wspomnieć o prywatnej opiece zdrowotnej (Medicover) oraz organizowanych eventach jednoczących załogę, jak na przykład pikniki rodzinne, wyjazdy integracyjne itp."

Przemysław
Kierownik Projektu
Dział Systemów Sterowania


"W Blumenbecker Engineering Polska jestem jednym z najmłodszych pracowników. Swoją karierę zawodową rozpocząłem właśnie tutaj. Jestem studentem dziennych studiów magisterskich Politechniki Śląskiej na kierunku Automatyka i Robotyka.
Pod koniec studiów inżynierskich zacząłem szukać praktyk. Pierwszy raz o firmie usłyszałem podczas Targów Pracy na Politechnice. Stanowisko Blumenbeckera natychmiast zwróciło moją uwagę. Szczególnie interesujące były wyświetlane filmiki z symulacjami robotów, które przenosiły paczki, spawały części samochodowe.
Postanowiłem wysłać swoje zgłoszenie aplikacyjne na stanowisko praktykanta. Przystąpiłem do Testu Wiedzy, który cieszył się znacznym zainteresowaniem –pojawiło się na nim około 40 osób. Największą wiedzą wykazałem się w obszarze robotyki i właśnie w tym dziale odbyłem praktykę. W czasie jej trwania wykonywałem powierzone mi zadania: po zapoznaniu się z dokumentacją i środowiskiem programistycznym Process Simulate  pomagałem pracownikom przy projekcie we Wrześni (na przykład tworzyłem symulacje dla robotów). Praktykę zamykało wewnętrzne szkolenie z robotami KUKI i ABB.
Kolejnym etapem mojej kariery zawodowej w BB był staż, po którym otrzymałem propozycję stałej współpracy.
Blumenbecker  to nie tylko praca. To także ludzie, z których doświadczenia czerpię na co dzień. Z Blumenbeckerem  zwiedzam świat – w okresie wakacyjnym miałem przyjemność wziąć udział w projekcie dla Mercedesa na fabryce w Finlandii.
Blumenbecker jest firmą elastyczną. Dzięki przedsiębiorstwom takim jak to możesz zdobyć wyższe wykształcenie w pakiecie z niezwykle cenionym doświadczeniem w branży". 

Tomasz 
Młodszy Programista Robotyk
Dział Robotyki


Młodszy Programista Systemów Sterowania

"Pracuję w Blumenbecker Engineering Polska od kwietnia tego roku. Usłyszałem o firmie od znajomej ze studiów, która była w BB na letnich praktykach i chwaliła spędzony tu czas. Aktualnie pracuję w biurze w Krakowie w sekcji zajmującej się systemami wizyjnymi. Do tej pory brałem udział w projektach w fabryce Fiata w Tychach, Brembo w Dąbrowie Górniczej oraz zajmowałem się aplikacją wizyjną na Targi Taropak w Poznaniu.
W mojej pracy podoba mi się to, że mogę na co dzień pracować z osobami, które mają duże doświadczenie i mogę się od nich wiele nauczyć. Wszyscy są bardzo kreatywni, dobrze się dogadujemy, mamy podobne zainteresowania, spędzamy też wspólnie czas wolny. Podoba mi się również to, że mogę uczestniczyć w szkoleniach dotyczących najnowszych programów i sprzętu, pracować z kamerami 3D i zajmować się wizją. Oprócz tego, że jest to moja praca, to także moja pasja.
Jeżeli nie straszne Ci delegacje i chcesz zwiedzić świat to polecam Ci dział robotyki i programowania PLC. Jeśli wolisz bardziej stacjonarne zajęcia – doskonale odnajdziesz się w sekcji wizji, bądź dziale IT.Myślę, że poleciłbym firmę wszystkim osobom, które szukają wyzwań i chcą przekuć swoją wiedzę w praktyczne rozwiązania”.

Paweł
Młodszy Programista Systemów Sterowania
Dział Systemów Sterowania


Starszy Programista Systemów Sterowania

"W BB  zaczynałem od praktyk i stażu. Po ukończeniu studiów wiedziałem co i gdzie chce robić, dlatego zdecydowałem się podjąć tu pracę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ponieważ nie ma „szablonów” w mojej pracy. Kolejne projekty wzbogacają naszą wiedzę, rozwijają umiejętności, wskazują na nowe sposoby działań. Uczestniczyłem w różnorodnych projektach: od spawalni, przez systemy transportowe, po polskie projekty, które wymagały współpracy z IT.

Moją pracę cechują przede wszystkim wyjazdy w ramach projektów zagranicznych. Ostatni projekt był  realizowany w Czechach. Jednak pojawiają się także wyjazdy do Chin, Holandii, Niemiec czy Anglii. Podróżowanie po świecie z Blumenbeckerem pozwala Ci poznać rozmaitość kultur i języków a przede wszystkim zwiedzić miejsca, do których nie możesz pojechać prywatnie zazwyczaj ze względów finansowych – dobrym przykładem są Chiny. Po pracy lub w wolny dzień na projekcie można zorganizować zwiedzanie miasta. Nie ukrywam jednak, że wszystko zależy od fazy projektu. Zazwyczaj najlepszym momentem na spędzenie wolnego czasu w ten sposób jest początkowy etap projektu, natomiast im bliżej zakończenia, tym więcej czasu należy poświęcić pracy.

Pracę w BB poleciłbym ludziom młodym, ponieważ łatwo się aklimatyzują, bez problemu nawiązują nowe kontakty i szybko się uczą. To praca dla ludzi, którzy chcą mieć styczność z nowymi technologami i lubią widzieć od razu efekty swojej pracy".


Krzysztof
Starszy Programista Systemów Sterowania
Dział Systemów Sterowania

Blumenbecker Group